
Zapraszamy na warsztaty laboratoryjne dla młodzieży i dzieci. Nie ma skuteczniejszego narzędzia obrony przed fałszywymi informacjami, niż umiejętność samodzielnego weryfikowania i pozyskiwania wiedzy przez doświadczenia naukowe. Grono naszych prowadzących poszerzyło się o świetnych popularyzatorów i edukatorów naukowych posługujących się językiem ukraińskim, a także rosyjskim, tak by warsztaty BioCEN mogły być dostępne dla wszystkich uczniów, też tych nieposługujących się jeszcze dobrze językiem polskim.
Kalendarz zapisów dla szkół i grup zorganizowanych na maj 2022 roku zostanie opublikowany 28 kwietnia (czwartek) o godz. 16:00 i będzie dostępny pod tym adresem: https://bioedukacja.edu.pl/kalendarz/
Do wyboru mamy dla Państwa zajęcia laboratoryjne BioCEN na Wydziale Biologii UW w Warszawie, ul. Miecznikowa 1 oraz zajęcia dojazdowe do szkół i placówek. W przypadku tych drugich zajęć, nasi prowadzący przyjeżdżają do szkół/placówek z niezbędnym sprzętem oraz odczynnikami. Szkoły oddalone od Warszawy więcej niż 60 km zapraszamy do kontaktu: ktomaszewska@iimcb.gov.pl
W kalendarzu zajęcia dojazdowe są oznaczone kolorem pomarańczowym, a zajęcia stacjonarne na Wydziale Biologii UW kolorem zielonym.
Wśród zajęć stacjonarnych mamy wyjątkowe nowe zajęcia, które już nasi uczestnicy zdążyli bardzo polubić. To zajęcia przygotowane we współpracy z Polskim Towarzystwem Astrobiologicznym AstroBIO.
Nie z tej Ziemi (astrobiologia)
To zajęcia mające na celu ćwiczenie pracy w zespołach, kooperacji między zespołami oraz zapoznanie się z realiami pracy naukowej astrobiologów.
Zajęcia są przewidziane przede wszystkim dla grup licealnych, jednak istnieje możliwość modyfikacji dla grup młodszych.
Całość narracji zajęć opiera na uczestnictwie projekcie naukowym mającym na celu zbadanie próbek pobranych na innych planetach. W trakcie zajęć uczestnicy analizują próbki przywiezione z powierzchni planety (symulanty regolitu księżycowego/marsjańskiego) pod kątem obecności życia lub jego śladów. Uczestnicy dostaną listę eksperymentów, które pozwolą np. na wykrycie wody czy obecności obcych form życia itp.
Autorzy: Jakub Janiec, Mikołaj Kuska, Małgorzata Malczewska, BioCEN i AstroBio
Zajęcia trwają 3 godziny. Są dostępne dla szkół średnich oraz 7-8 klasy szkoły podstawowej.
Pozostałe dostępne tematy zajęć stacjonarnych.
Dostępne tematy zajęć dojazdowych.
Regulamin zajęć stacjonarnych na Wydziale Biologii znajduje się TUTAJ
Regulamin zajęć dojazdowych znajduje się TUTAJ
Jeżeli chcielibyście Państwo zapisać klasę na zajęcia on-line „Eksperymentuj w domu” lub “Spotkanie z naukowcem”, jak również na “Lekcję Biologii z BioCEN” (45 minutowa lekcja w szkole lub on-line prowadzona przez eksperta z BioCEN), prosimy o kontakt z koordynatorką warsztatów Katarzyną Tomaszewską pod adresem: ktomaszewska@iimcb.gov.pl
Te zajęcia nie są wyszczególnione w majowym kalendarzu, ale mogą odbyć się po uzgodnieniu terminu i zaakceptowaniu Regulaminu zajęć on-line dostępnego TUTAJ.